Kohala matk

Matka nimetus: KOHALA MATK
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 8 km
Asukoht: Metsaküla, Ohepalu LKA, Kadrina vald, Lääne-Virumaa

Käime ära endises mägises Metsakülas, külastame endisi sealseid talukohti. Mõtiskleme, kuidas võis endisaja inimene siin elada, milllega ta tegeles ja mis mõtteid ta mõtles. Küla endises keskkohas hunnitud vaated igasse ilmakaarde. Käime ära mägisel ürgmetsaga kaetud Lehmanisasaarel ja veekogudest käime ära Udriku rabas ja Udriku rabas asuva Mädajärve ääres. Soovi korral võimalus supelda, kalda äärest kuni 10m on järvevesi kõhuni ja järvepõhi on kaetud sametiselt meeldiva turbavaibaga. Kui on varakevadine aeg siis korjame kortslehti ja nurmenukke, niisamuti neile kel on soovi, neile aitame metsa vahelt leida korgritsaid. Kui on murakaaeg (juuni lõpus juuli alguseni) siis soovi korral võib korjata murakaid, kui aga on pähkliaeg siis Lehmanisasaarelt võib sügise hakul (septembri algusest kuni oktoobri alguseni) korjata pähkleid.

Lisatasu eest saab matka lõpus tellida endale rikkaliku mahetoidulise õhtusöögilaua Ohepalu külas arhailise olemuse ja ajastutruu sisustusega Linnumäe loodustalus. Menüüd on saadaval küsimise peale. Matkalised, kes soovivad õhtusööki tellida, paluks sellest hiljemalt päev enne matkapäeva teada anda ja paluks neil teada anda ka sellest, millised on nende õhtusöögi eelistused. Hinnapakkumist küsida matka tellimisel.

Lisaks on sealsamas Linnumäe loodustalus ka arhailise soome sauna ja kümblustünni ning ka sealse idüllilise sauna tiigi kasutamise võimalus. Elekter majapidamises puudub, valgust annavad küünlad ja õlilambid. Saunaliste päralt on kaminaruum, väligrill istepakkudega ja lõkkease istepinkidega. Hinnapakkumist küsida matka tellimisel.

Matka suveperiood 01.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8 inimest

täpne hind selgub teenuseosutajaga konsulteerimisel. matkad kestavad 5-8 tundi koos söögi-, joogi- ja puhkepeatusega.

Pilte saad suuremalt vaadata pildile klikkides

Comments are closed.

English